EN
ÇELİK
İHRACATÇILARI BİRLİĞİ

ÇELİK SEKTÖRÜ ALMANYA'DA BULUŞTU

Çelik sektörünün en önemli fuarlarından Wire & Tube 20-24 Haziran 2022 tarihleri arasında Düsseldorf'ta gerçekleşti. Wire & Tube'a Türkiye'den 163 firma katılırken, Çelik İhracatçıları Birliği fuar ile eş zamanlı olarak Almanya'ya Sektörel Ticaret Heyeti düzenledi.   

Wire ve Tube 2022 Fuarı 20-24 Haziran tarihleri arasında çelik sektörünü bir kez daha Düsseldorf'ta buluşturdu. Çelik İhracatçıları Birliği (ÇİB) fuarla eş zamanlı olarak 37 firmadan 68 kişinin katılımı ile Almanya'ya ticaret heyeti düzenledi. Söz konusu fuarda ÇİB'in info standı da yer aldı. T.C. Düsseldorf Başkonsolosu Ayşegül Gökçen Karaarslan standı ziyaret ederken, T.C. Düsseldorf Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi İrem Ekmekci Konuk ise B2B salonunda heyet temsilcileri ile bir araya gelerek Almanya'ya ticaret hakkında firmalara bilgiler aktardı. Heyet temsilcileri başta Avrupa olmak üzere dünyanın birçok noktasından gelen firmalarla 300'e yakın görüşme gerçekleşti.

300'E YAKIN İKİLİ İŞ GÖRÜŞMESİ

Sektörün en büyük buluşması olarak kabul gören fuar bu sene 50'den fazla ülkeden katılımcı ağırladı. Fuara katılmanın yanı sıra eş zamanlı olarak düzenledikleri Almanya Sektörel Ticaret Heyeti'ni değerlendiren ÇİB Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Aslan, “Dört gün boyunca tüm paydaşların gözü Düsseldorf'ta iken 37 firmadan 68 kişinin katıldığı heyetimiz ile 300'e yakın görüşme gerçekleştirilmesine vesile olduk” dedi. Türkiye çelik ihracatının yılın ilk beş ayında 10 milyar dolara dayandığını vurgulayan Aslan,  senenin geri kalanında da yeni iş birliklerine kapı aralayan çalışmalarda yer alarak, yükseliş ivmesine katkı sağlamayı sürdüreceklerini vurguladı.