EN
ÇELİK
İHRACATÇILARI BİRLİĞİ

T.C. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Fildişi Sahili, Gana ve Nijerya'ya Resmi Ziyaretleri kapsamında İş Forumları HK.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 28 Şubat - 3 Mart 2016 tarihleri arasında Fildişi Sahili, Gana ve Nijerya'ya resmi ziyaret gerçekleştirecek olup, söz konusu ziyarete Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda, DEİK organizasyonu ile bir üst düzey iş insanları heyetinin eşlik etmesi öngörülmektedir.

28 Şubat 2016 tarihinde İstanbul'dan çıkış, 29 Şubat 2016'da Fildişi Sahili'nin ekonomik başkenti Abidjan'da, 1 Mart 2016 tarihinde Gana'nın başkenti Akra'da ve 2 Mart 2016 tarihinde Nijerya'nın başkenti Abuja' da İş Forumları düzenlenecek olup, bahse konu ülkelerde yatırım olanakları ve iş fırsatları ele alınacaktır. Türkiye ile söz konusu ülkeler arasında işbirliğinde öne çıkan sektörler tarım, imalat, sanayi, enerji, petrokimya, doğalgaz, inşaat, ulaştırma ve telekomünikasyondur.

Ziyaret programı ve lojistik detaylar bilahare iletilecek olup, anılan ziyarete katılacak insanlarımızın vizelerinin geçerlilik süresi devam eden pasaportta olması önem arz etmektedir. Üç ülke için geçerli vizeleri bulunmayan iş insanlarımız için, T.C. Dışişleri Bakanlığı ilgili ülke Büyükelçiliklerine nota ile bilgi vermektedir. Son olarak anılan ülkeler için sarıhumma aşısı gerekmekte olup, aşı kartlarının taşınması zaruridir. Sarıhumma aşısı ücretsiz olarak Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü'ne (http://www.seyahatsagligi.gov.tr/) bağlı seyahat sağlığı merkezlerinde yapılmaktadır.

Bu bilgiler ışığında, anılan ziyarete katılmak isteyen üyelerimizin, http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/140/6271 bağlantısında yer alan online başvuru formunu doldurmaları ve 19 Şubat 2016 Cuma günü mesai bitimine kadar ödeme gerçekleştirmeleri (ön avans ödemesi 4000 ABD Doları, Yerinden Katılım 200 ABD Doları) önemle rica olunur.

Katılım Koşulları:

1)Başvuru formunun doldurulurken web tarayıcısı olarak Google Chrome kullanılması önemle rica olunur.

2)DEİK Paket Programı ön avans bedeli 4000 ABD Doları, Yerinden Katılım ücreti ise her bir İş Forumu için 200 ABD Dolarıdır. Paket programa dahil hizmetler: Özel uçak ile gidiş-dönüş, konaklama, ara transferler (Türkiye içi bağlantı uçuşları dahil değildir.), çalışma yemekleri, tercümanlık hizmetleri, iş forumlarına katılım

3)Ödeme şekli havale ve kredi kartı olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır. Banka Bilgisi: Hesap Adı: TÜRKİYE İŞ BANKASI BEYOĞLU ŞUBESİ (1011) DIŞ EKONOMİK İLİŞKİLER KURULU / AFRİKA Swift: ISBKTRISXXX IBAN: TR21 0006 4000 0021 0113 3146 38 USD

4)Ödemeler için son tarih: 19 Şubat 2016 Cuma

5)Ödeme esnasında bilgiler eksiksiz girildiği takdirde, makbuzunuz tarafınıza gönderilecektir.

6)Havale yoluyla ödeme yapıldığı takdirde, ödeme dekontlarının DEİK'e (Sena Ağırgün, africa@deik.org.tr) iletilmesi rica olunur. (Kredi kartı ile ödeme yapıldığında bu işleme gerek yoktur)

7)Paket ücretinin kalanı, ziyaret sonrasında katılımcılarla paylaşılacaktır.