EN
ÇELİK
İHRACATÇILARI BİRLİĞİ

SEKTÖRE YÖNELİK MESLEK LİSESİ YAPIM PROJELERİ

Çelik sektöründe faaliyet gösteren üretici/ihracatçı firmalarımızın üretim aşamalarında ihtiyaç  duydukları yüksek donanımlı, kalifiye teknik elemanların yetiştirilmesi amacıyla Yönetim Kurulumuzun sanayinin gelişmiş olduğu illerde meslek liseleri yapılmasına yönelik aldığı karar çerçevesinde birliğimiz çalışmalarını sürdürmektedir.

Sarıseki Yazıcı DÇ ÇİB Anadolu ve Endüstri Meslek Lisesi

Söz konusu meslek liselerinden ilki İskenderun Sarıseki mevkiinde, 24 derslikli bina, 3 bölümlü ana atölye binası, kapalı teneffüshane, 250 kişilik konferans salonu ve spor sahaları ile çevreci, enerji tasarrufu, dayanıklı, estetik, bölgenin sembolü olabilecek bir okul konseptinde tasarlanmıştır.Bölgede faaliyet gösteren Yazıcı Demir Çelik San. A.S. firması destegiyle 10 milyon TL bütçe ile yapımı tamamlanan okul Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teslim edilmiş olup, 2013-2014 eğitim-öğretim sezonunda hizmete girmiştir.

Gebze A.Nuri Çolakoğlu ÇİB Anadolu ve Endüstri Meslek Lisesi

Çelik sanayinin yoğun olarak bulunduğu bir başka bölge olan Gebze'de Muallimköy mevkiinde ikinci bir okulun proje başlangıcını yaptık. Bölgede faaliyet gösteren Çolakoğlu Grubu tarafından desteklenen proje, 12,3 milyon TL bedelle ihale edilmiştir. 2015 ilk yarısı içerisinde tamamlanması planlanan okul binası 24 derslik, 8 laboratuar, kapalı spor salonu, kapalı teneffüshaneler, 3 ana bölümlü atölye alanı içermekte, daha önceki projelerimiz gibi estetik, tasarruflu ve çevreci bir yaklaşımla tasarlanmıştır. Ayrıca proje Türkiye Ulusal Mimarlık Ödülü ve Uluslararası Mies Van Der Roje yarışmalarına aday gösterilecektir.

Lapseki İÇDAŞ ÇİB Endüstri Meslek Lisesi

Meslek Liseleri projelerinin sonuncusu olan okulumuz, 16 derslikli kompakt yapıya sahip kullanım fonksiyonelliği önde tutulan bir anlayışla tasarlanmıştır. Bölgede faaliyet gösteren İçdaş Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım Sanayi A.Ş. tarafından desteklenen proje, 4,2 milyon TL bedelle ihale edilmiştir. Okul binası 16 derslik, 3 laboratuar, 3 ana bölümlü atölye alanı içermektedir. Okulumuz kısa sürede tamamlanarak 2014 yılı sonu itibariyle Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teslim edilmiştir.