EN
ÇELİK
İHRACATÇILARI BİRLİĞİ

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ

Çelik sektörünün önde gelen konferanslarından 19. Middle East Iron And Steel konferansı ile eş zamanlı olarak 13 – 16 Aralık 2015 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai'ye Ekonomi Bakanlığı'nın "2010/8 sayılı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Tebliği” kapsamında ticaret heyeti gerçekleştirilmiştir. Heyete 18 firmayı temsilen 23 firma temsilcisi katılmış olup konferansın gerçekleştirildiği alanda heyet için tahsis edilen toplantı salonunda farklı ülkelerden konferansa katılım sağlayan sektör temsilcileriyle ikili iş görüşmeleri yapılmıştır. ikili iş görüşmesi yapan heyet katılımcısı firmalar aynı zamanda konferans katılımı da gerçekleştirmiştir. İkili iş görüşmelerine kayda değer bir katılım sağlanmıştır. İş görüşmeleri akabinde heyet üyelerinden olumlu geri bildirimler alınmıştır. 

19. Middle East Iron And Steel Konferansında Çelik İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Erdemir Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pandır açılış konuşmaları panelinde Türk çelik sektörünü temsilen konuşma yapmıştır; konuşması aracılığıyla heyet tanıtım faaliyetleri de pekiştirilmiştir.

Faaliyet sırasında toplam 47 sektör temsilcisi ile 250'nin üzerinde ikili görüşme yapılmıştır. Bunun yanı sıra konferans esnasında birçok konferans katılımcısı ile heyet katılımcısı iş görüşmeleri yapma fırsatını yakalamıştır. Bu sayede gerek heyetimizin gerekse sektörümüzün çeşitli yollarla tanıtımı yapılmıştır.İkili iş görüşmeler dışında Dubai'de Jebel Ali Serbest Bölgesi yetkilileri ile resmi kurum görüşmesi yapılmıştır. Resmi görüşme sonrası bazı önemli çelik firması tesisleri ile liman ve serbest bölge ziyaretleri gerçekleştirilmiştir.  Ayrıca ulusal ve uluslararası 6 basın kuruluşu ile bir araya gelinerek Türk çelik sektörünün tanıtımı yapılmıştır.

İlgili Fotoğraflar