EN
ÇELİK
İHRACATÇILARI BİRLİĞİ

2012 yılı içerisinde Çelik İhracatçıları Birliği tarafından 2009 yılında en büyük ihraç pazarımız olan ve 2011 yılı çelik ihracatımızda 6. sırayı alan Mısır pazarında ihracatımızın arttırılması ve pazar paylarımızın korunması amacıyla ithalatçılar, inşaat ve danışmanlık firmaları ve medya olmak üzere Mısır'a yönelik 2 ayrı Alım Heyeti Programı organize edilmiştir. Bu çerçevede 09-12 Nisan 2012 tarihleri arasında Mısır Çelik Sektörüne mensup firmalardan oluşan Alım Heyetinin ilki gerçekleştirilmiştir. Mısır Çelik Alım Heyetine toplamda 8 firmadan 10 kişilik bir katılım sağlanmıştır. Ayrıca 10 Nisan 2012 günü Dış Ticaret Kompleksinde gerçekleştirilen ikili iş görüşmelerine 13 Türk firması katılım sağlamıştır. İkili iş görüşmelerinde ağırlıklı olarak inşaat demiri, kütük ve slab, filmaşin talepleri üzerine görüşmeler yapılmıştır. Yapılan görüşmeler sonrasında iki ülke ithalatçıları ve ihracatçıları arasında sıcak ilişkiler kurulduğu geleceğe yönelik ticari ilişkilerin gelişeceği gözlemlenmiştir. İlgili organizasyon kapsamında ithalatçı firmaların ilgilendikleri ürünlere ilişkin üretim tesislerine ziyaret organize edilmiş ve Mısır Çelik Alım Heyeti onuruna bir akşam yemeği düzenlenmiştir.

Çelik İhracatçıları Birliği'nin Mısır'a yönelik yürüttüğü PR çalışmalarından bir diğeri Mısır Medya Mensupları Heyeti organizasyonudur.23-24 Nisan 2012 tarihinde gerçekleştirilen Alım Heyeti Programı kapsamında üretim tesislerine ziyaret organize edilmiş ve Mısır Medya Heyeti onuruna bir akşam yemeği düzenlenmiştir.

Mısır'a yönelik ikinci Alım Heyeti organizasyonun 04-07 Haziran tarihleri arasında Mısır Müteahhitler Alım Heyeti olarak gerçekleştirilmiştir. İlgili organizasyon kapsamında 5 Haziran 2012 günü Dış Ticaret Kompleksinde ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilmiş, müteahhitlerin ilgilendikleri ürünlere ilişkin üretim tesislerine ziyaret organize edilmiş ve Alım Heyeti onuruna bir akşam yemeği düzenlenmiştir. Alım heyetine ilişkin detaylı bilgiye sayfa sonundaki ekli dosyadan ulaşabilirsiniz.