EN
ÇELİK
İHRACATÇILARI BİRLİĞİ

Yeni Kurulan Çelik Dış Ticaret Derneği Sektörel Güçbirliği Hedefliyor

Derneğin İlk Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Türkiye ekonomisinin en güçlü sektörlerinden çelikte işbirliği artıyor. Çelik ürünleri ithal ve ihraç eden iş adamları, Çelik Dış Ticaret Derneği çatısı altında bir araya geldi. Yeni kurulan Derneğin geçtiğimiz gün yapılan ilk Genel Kurul toplantısında Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri de belirlendi.

Merkezi İstanbul olan Çelik Dış Ticaret Derneği; demir ve çelik ürünlerinin iç ve dış ticaretinin geliştirilmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek amacı ile kuruldu. Dernek temel olarak çelik ürünleri ithal, ihraç eden firmalar ve iş adamlarından oluşan üyeleri arasında mesleki ve teknik işbirliğinin güçlendirilmesi, sektör firmalarına yönelik bilgilendirmeler yapılması, eğitim çalışmaları yürütülmesi, sektörde yaşanan sorunlara çözümler üretilmesi ve ilgili kurumlarla paylaşılması gibi konularda faaliyet gösterecek.

Çelik Dış Ticaret Derneği'nin ilk Genel Kurul Toplantısı, Çelik İhracatçıları Birliği tarafından kurulan MATİL A.Ş.'nin İTÜ Ayazağa Yerleşkesindeki merkezinde gerçekleştirildi. ÇİB Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ekinci ve çelik sektöründe faaliyet gösteren firmaların yöneticilerinden önemli isimler Derneğin Yönetim Kurulu'nda yer aldılar.

Çelik Dış Ticaret Derneği Yönetim Kurulu'na seçilen ÇİB Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ekinci, derneğin kuruluş amacı ve çalışmaları hakkında şunları söyledi: "Çelik Dış Ticaret Derneği'nin kuruluşu ile çelik sektörümüzün ihtiyaç duyduğu önemli bir oluşumu hayata geçirmiş bulunuyoruz. Sektörel işbirliği ve dayanışmayı artırmak, çelik sektörümüzün menfaatleri yönünde çalışmak ve fikir alışverişi yapmak üzere bir araya geldik. Çelik sektörünün yapısal sorunları yanında ihracatta karşı karşıya olduğumuz sorunların aşılmasında güç birliği yapmak giderek daha da önemli hale geliyor. Sorunların aşılması ve yeni fikirlerin üretilmesi anlamında Ortak Akıl ile hareket etmenin gerekliliğine inanıyoruz. Çelik Dış Ticaret Derneği olarak Ortak Aklın geliştirilmesi için üyelerimizle yakın işbirliğinde bulunmak hedefindeyiz. Çelik sektörü ve ihracatına katkı sağlayacak çalışmalar yürütmek üzere bir araya geldiğimiz Çelik Dış Ticaret Derneği'nin sektörümüz için hayırlı olmasını diliyorum.”

ÇELİK DIŞ TİCARET DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

ASIL ÜYELER YEDEK ÜYELER
Namık Kemal EKİNCİ Emine AKSU
Mehmet ÇAKMU R Siyami KIRCA
Asuman GÜRSOY İpek DEMİRCİ
Okan BAHŞİŞ Osman TUFAN
Yalçın ERTAN Mustafa MOLLAOĞLU
Gökalp BÜYÜKBEKTAŞ Şükrü ÇELİK
Mehmet Murat ÖZKARAKAŞ Emrah UĞURSAL
Mehmet Emre EYÜBOĞLU Lütfi İLHAN
Soner EKER Kemal Sena ÖĞÜT

DENETLEME KURULU ASIL VE YEDEK ÜYELER

ASIL ÜYELER YEDEK ÜYELER
Şaban Kemal SARAÇ Orhan Demirhan EKİNCİ
Çetin KAYA Pelin GEZİCİOĞLU
Ahmet Rauf MOLLAOĞLU İnanç HÜRTÜRK