EN
ÇELİK
İHRACATÇILARI BİRLİĞİ
Ahmet Kamil ERCİYAS

Ahmet Kamil ERCİYASYÖNETİM KURULU ÜYESİ 

  • ERCİYAS ÇELİK BORU SAN. A.Ş
  • Palladium Tower Kardelen Sok. No: 2/1 34746 Ataşehir - İstanbul / Türkiye

 

1948 İstanbul doğumlu Ahmet Kamil Erciyas, Kabataş Lisesini bitirdikten sonra 1971 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Metalurji Mühendisliği Bölümünde yüksek öğrenimini tamamladı.

1972-1977 yılları arasında Mannesmann - Sümerbank Boru Endüstri A.Ş.'nde önce Kalite Kontrol Şefi ve daha sonra Üretim Müdürü olarak çalıştı.

1977 yılında Beldesan A.Ş.'nde bir yıl Üretim Müdürü olarak görev yaptı ve 1978 yılında ise kurucu ortak olarak Kalibre Boru A.Ş.'ni faaliyete geçirdi.

1990 yılında Erciyas Çelik Boru Sanayi A.Ş., Erciyas Endüstri Boru Tic. Ve Taahhüt A.Ş. ve Erciyas Boru Dış Ticaret A.Ş.'ni kurdu.

Ahmet Kamil Erciyas 1 Mart 2015 tarihi itibariyle Erciyas Çelik Boru, Bimaş Bisiklet ve Motosiklet, Briza Rüzgar Enerji, Erciyas Enerji, Argaios Turizm ve Yatçılık, Övgün Gayrimenkul Yatırım A.Ş.'den müteşekkil şirketleri Erciyas Holding çatısı altında topladı. Kasım 2015 tarihinde Özbal Çelik Boru San. A.Ş.'ni ve Ocak 2016 tarihinde de RC Endüstri Ulaşım Araçları A.Ş.'ni Erciyas Holding bünyesine kattı. Aktif olarak Erciyas Holding'in Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.

2012 – 2017 yılları arasında Çelik Boru İmalatçıları Derneği( ÇEBİD) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini ifa etmiş olup halen ÇEBİD Yönetim Kurulu Üyesidir. Ahmet Kamil ERCİYAS'ın üye olduğu derneklerden bazıları ;

Çelik İhracatçıları Birliği (Yönetim Kurulu Üyesi – Muhasip Üye),
Çelik Dış Ticaret Derneği (Kurucu Üye),
Çelik Federasyonu (Kurucu Üye - Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı),
Türkiye İhracatçılar Meclisi (Meclis Üyesi),
Matil (Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı),
Abdullah Gül Üniversitesini Destekleme Vakfı (Kurucu Üye- Mütevelli Heyet Üyesi – Yön. Kurulu Üyesi),
İTÜ Vakfı (Mütevelli Heyet Üyesi),
İTÜ Mezunları Derneği, TÜSİAD, Rotary Klübü, TMMOB'dir.