EN
ÇELİK
İHRACATÇILARI BİRLİĞİ
 • Adnan ASLAN
  Adnan ASLAN

  YÖNETİM KURULU BAŞKANI

  1964 yılında İstanbul'da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimi İstanbul,  yüksek öğrenimini ise İsviçre'de ki Institut Monte Rosa'da tamamlamıştır.  1985 yılından bu yana İÇDAŞ Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım San. AŞ. Şirketler grubunun yönetim kademesinde çeşitli görevleri ifa etmiştir.
 • Mustafa ÇIKRIKÇIOGLU
  Mustafa ÇIKRIKÇIOGLU

  YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

  1952 yılında Kayseri'de doğdu. İlk, orta ve lise öğretimini Kayseri'de tamamladıktan sonra İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'ni bitirdi.
 • Uğur DALBELER
  Uğur DALBELER

  YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

 • Ahmet Kamil ERCİYAS
  Ahmet Kamil ERCİYAS

  MUHASİP ÜYE

  1948 İstanbul doğumlu Ahmet Kamil Erciyas, Kabataş Lisesini bitirdikten sonra 1971 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Metalurji Mühendisliği Bölümünde yüksek öğrenimini tamamladı.
 • Fatih ÇITAK
  Fatih ÇITAK

  YÖNETİM KURULU ÜYESİ

  Fatih Çıtak İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 1999 yılında mezun olmuştur. Kariyerine Başak Hayat Sigorta'da başlayan Fatih Çıtak, 2003 yılına kadar burada çalışmıştır. Pazarlama alanlarında farklı projeler yöneten Fatih Çıtak, Bireysel Emeklilik Şirketine dönüşüm ve Türkiye'de ilk olan çok fonlu birikim sigortası ürünlerinin geliştirilmesi ve lansmanı gibi uygulamaları gerçekleştirmiştir.
 • Gürkan Türkaslan
  Gürkan Türkaslan

  YÖNETİM KURULU ÜYESİ

 • Haluk EKİNCİ
  Haluk EKİNCİ

  YÖNETİM KURULU ÜYESİ

  1959 yılında Ceyhan'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ceyhan'da liseyi TED Karabük Kolejinde bitirdi.Üniversite eğitimini ise ABD'de işletme ve ekonomi alanlarında yaptı. ABD' deki eğitimini tamamlayana dek, Ekinciler Dış Ticaret İhracat departmanın da yurt dışında yerleşik olarak  çeşitli görevlerde bulundu.
 • İbrahim PEKTAŞ
  İbrahim PEKTAŞ

  YÖNETİM KURULU ÜYESİ

  1953 yılında Malatya'da doğan İbrahim Pektaş, 1976 yılında Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunudur. ABD-Western İllinois University' nde Makro Ekonomi dalında Yüksek Lisans Programı'nı tamamlamıştır.
 • Mustafa Necati TECDELİOĞLU
  Mustafa Necati TECDELİOĞLU

  YÖNETİM KURULU ÜYESİ

  1962 yılında Malatya'da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Malatya ve Kayseri'de tamamladıktan sonra Kadıköy Anadolu Lisesi'ni bitirmiştir. Ortadoğu Teknik Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği bölümünden 1985 yılında mezun olduktan sonra ticari hayatına aile şirketlerinde başlamıştır.
 • Serdar KOÇTÜRK
  Serdar KOÇTÜRK

  YÖNETİM KURULU ÜYESİ

  1958 yılında doğan Salih Serdar Koçtürk, lisans eğitimini İngiltere'de yer alan Leeds Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nde, yüksek lisans eğitimini 1981 yılında yine İngiltere'de Lancaster Üniversitesi Pazarlama Bölümü'nde tamamlamıştır.
 • Yaşar Zafer ATABEY
  Yaşar Zafer ATABEY

  YÖNETİM KURULU ÜYESİ

  Zafer Atabey, kariyerine 1991 yılında Borusan Mannesmann'da başladı ve 10 yıl süresince şirketin Pazarlama ve Satış bölümünde aktif rol aldı. 2001 yılında Ticaretten Sorumlu Müdür olarak İtalya BM Vobarno fabrikasının yönetimine geçen Atabey, 2005 yılında ise bu fabrikanın Genel Müdürü olarak tecrübesini şirketin ilk yurt dışı yatırımının gelişimi için kullanmaya devam etti.