EN
ÇELİK
İHRACATÇILARI BİRLİĞİ

HAKKIMIZDA

Çelik İhracatçıları Birliği, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği altındaki altı birlikten biri olarak faaliyet göstermektedir.

Çelik İhracatçıları Birliği, Türk çelik sektörünün ihracat potansiyelini artırmak ve küresel düzeyde sürdürülebilir bir rekabet gücü elde etmek hedefi doğrultusunda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Türk çelik sektörünü dünyaya tanıtmayı ve pazar payımızı artırmayı birincil hedef olarak belirleyen Çelik İhracatçıları Birliği, aynı zamanda ürünlerimizin ithalatçı ülkelerin ihtiyacına uygun çeşit ve kalitede ürünler haline getirilmesini sağlamak ve ihracatçılarımızın yurtiçi ve yurtdışında karşılaştıkları sorunları çözmek amacıyla üyelerine hizmet vermektedir.

MİSYON;

Türk çelik sektörünün dünya çelik pazarlarındaki payını artırmak ve sektörü küresel düzeyde sürdürülebilir bir rekabet gücüne ulaştırmak için gerekli stratejileri üretmek ve hayata geçirmek.

VİZYON;

Türk çelik sektörünün küresel rekabet gücüne sahip dünya çelik ihracatında lider bir ülke haline gelmesine yön veren kuruluş olmak.

DEĞERLER;

Kalite, güvenilirlik, sürekli gelişim ve yenilikçilik.

Kuruluş
2005

3.046
Üye

33,7 Milyon
Ton Üretim