EN
ÇELİK
İHRACATÇILARI BİRLİĞİ
Serdar KOÇTÜRK

Serdar KOÇTÜRKYÖNETİM KURULU ÜYESİ

  • KİBAR DIŞ TİCARET AŞ
  • Tersane Cad. Işik İş Merkezi No. 92 Kat: 2-3-4 KARAKÖY/İSTANBUL

 

1958 yılında doğan Salih Serdar Koçtürk, lisans eğitimini İngiltere'de yer alan Leeds Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nde, yüksek lisans eğitimini 1981 yılında yine İngiltere'de Lancaster Üniversitesi Pazarlama Bölümü'nde tamamlamıştır.

Salih Serdar Koçtürk, 4 yıl Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptığı Çelik İhracatçılar Birliği'nde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak bir dönem görev almıştır. İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller  İhracatçıları Birliği'nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almıştır ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Üyesi'dir. İstanbul Maden ve Metaller İhracatçılar Birlikleri'nde (İMMİB) bir yıl Başkanlar Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmüştür. Ayrıca 4 yıl Yönetim Kurulu Başanlığı'nı yaptığı Turktrade Türkiye Dış Ticaret Derneği'nde şu anda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

1981 yılı itibariyle Türkiye'de Dış Ticaret alanında üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. 1985 yılı itibariyle Kibar Dış Ticaret ve 1998 yılı itibariyle Assan Gıda şirketlerinin kuruluşunda aktif görev almıştır.

10.01.2014 tarihi itibariyle Kibar Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Kibar Dış Ticaret Genel Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.